International - Club Friendlies
January 15
FT
AGF
OB
FT
Sion
FC Erzgebirge Aue
FT
Young Boys
Astra Giurgiu
FT
SG Dynamo Dresden
FC Zuerich
FT
AaB
Thisted
FT
Rapid Wien
SV Horn
FT
Kapfenberger SV
Mattersburg
FT
Real Murcia
Xamax
FT
Admira Moedling
FCM Arkadia Traiskirchen
FT
VVV-Venlo
SV Straelen
January 16
FT
Spartak Moscow
Lokomotiv Tashkent
FT
AC Horsens
Fredericia
FT
Vejle Boldklub
Mezokovesd SE
FT
Austria Wien
Wiener Neustadt
FT
Sion
Dinamo Bucuresti
FT
Portimonense
1 - 1
MSV Duisburg
FT
SC Furstenfeld
Hartberg
January 17
FT
Rubin Kazan
FC Viitorul Constanta
FT
Esbjerg fB
SoenderjyskE
FT
Broendby IF
FC Roskilde
FT
1. FC Heidenheim 1846
Xamax
FT
Luzern
0 - 0
FC FCSB
FT
Basel
Puskas FC Academy
January 18
FT
Sarpsborg 08
Vaalerenga
Canc.
OB
? - ?
Holstein Kiel
FT
CFR Cluj
FC Zuerich
FT
Altach
Reutlingen
FT
FC Orenburg
Astra Giurgiu
FT
FC Liefering
LASK
FT
Dinamo Moscow
Pogon Szczecin
FT
Lugano
Hamburger SV
FT
SKN St. Poelten
BW Linz
FT
Admira Moedling
SV Horn
FT
Malmoe FF
IFK Malmoe FK
FT
Notodden
Mjoendalen
FT
Salzburg
USK Anif
FT
Sturm Graz
Vorwaerts Steyr
FT
Mattersburg
1 - 1
SV Lafnitz
FT
Oerebro
FC Linkoeping City
January 19
13:00
Levski Sofia
? - ?
FC Ufa
13:00
Sion
? - ?
Ferencvaros
13:00
Thisted
? - ?
Vendsyssel FF
13:00
Wolfsberger AC
? - ?
Kapfenberger SV
14:00
Austria Wien
? - ?
Ried
14:00
FC Nordsjaelland
? - ?
AGF
14:00
Grasshoppers
? - ?
Hajduk Split
14:00
Haecken
? - ?
Norrby
14:00
IK Frej Taeby
? - ?
Hammarby
14:00
Randers FC
? - ?
SoenderjyskE
Canc.
Wil
? - ?
Thun
15:00
FC Midtjylland
? - ?
Fredericia
15:00
FC Zuerich
? - ?
Sabail
15:00
Hartberg
? - ?
SC Gleisdorf
15:00
Rapid Wien
? - ?
Floridsdorfer AC
15:00
Ulm
? - ?
FC Wacker Innsbruck
15:00
Vasalunds IF
? - ?
AIK
16:00
Arsenal Tula
? - ?
Paksi SE
Canc.
FC Nordsjaelland
? - ?
Hilleroed
16:00
SC Bruehl
? - ?
Thun
16:30
DSC Arminia Bielefeld
? - ?
St. Gallen
17:00
IFK Gothenburg
? - ?
Stabaek
January 20
13:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
? - ?
FK Qabala
14:00
Aarau
? - ?
Sion
14:00
Grasshoppers
? - ?
SG Dynamo Dresden
14:00
Rangers
? - ?
HJK
January 21
10:00
FC Viitorul Constanta
? - ?
Vejle Boldklub
13:00
Broendby IF
? - ?
Lokomotiv Tashkent
13:00
FC Koebenhavn
? - ?
FC Roskilde
13:00
FC Orenburg
? - ?
Botosani
14:00
Oestersunds FK
? - ?
Henan Jianye
17:00
CSKA Moscow
? - ?
Ventspils
19:00
Spartak Moscow
? - ?
FC Rostov